Hotel Portal Do Sertao
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Mad/Drikke Bar/ Lounge område |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Hotel Portal Do Sertao er et komfortabelt sted for at bo i Feira de Santana.
Antares Astronomiske Observatorium og Museu de Arte Contemporânea Raimundo de Oliveira er placeret 4 km og 2 km henholdsvis. Denne komfortable indkvartering ligger ca. 3 km fra Feira de Santanas centrum. Du kan komme til Igreja Senhor dos Passos om få minutter i bil.
Der serveres en buffet dagligt for gæster på Hotel Portal Do Sertao. D'Nappoli og Benvenuto Pizzaria serverer et udvalg af måltider inden for 400 meter fra stedet.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timers Reception
- Kæledyr ikke tilladt
Måltider og drinks
- Bar/ Lounge område
Services
- Room Service
På værelset
- Klimaanlæg
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Hotel Portal Do Sertao?
Det vil tage dig en 25 minutters gang at komme til byens centrum fra Hotel Portal Do Sertao. - ✈
Hvor langt er Feira De Santana fra et Hotel Portal Do Sertao?
Der er en 5-km afstand mellem Feira De Santana og et Hotel Portal Do Sertao. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det Hotel Portal Do Sertao?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det Hotel Portal Do Sertao ved 14:00. - ❓
Hvilke betalingsformer er tilgængelige på Hotel Portal Do Sertao?
Gæsterne på Hotel Portal Do Sertao kan betale med Visum, Maestro og Opdage. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Feira de Santana hotellet?
På Feira de Santana hotellet kan gæster vælge mellem Tre mands værelse og Værelse med en kingsize-seng.